Dempar Lamine Parke Fabrikası

Doğal Ahşap Lamine Parke Fabrikası - Dempar Parquet

 

Dempar Parquet - Biz kimiz ? 


Dempar Demircioğlu A.Ş. ; Dempar Parquet markası ile Cilalı Ahşap Lamine Parke ÜRETİMİ, İHRACATI ve YURTİÇİ SATIŞINI yapan bir “Doğal Ahşap Lamine Parke” FABRİKASIDIR. Sakarya ilinde 1999 yılında kurulmuştur. 30.000 m² açık, 10.000 m² kapalı alana sahip son teknoloji makinelerle çalışan modern, seçkin bir kuruluştur. Firmamızın bünyesinde lamine parkenin ilk aşaması olan tomruktan, nihai mamül yani “doğal ahşap lamine parke” üretilinceye kadar gerekli tüm prosesleri ilk elden yapan ve entegre bir sistem ile birbirine bağlanmış olan makine parkı ve yan tesisleri mevcuttur. Ayrıca “entegre kurutma fırınları” ve “kereste fabrikası” ile bu sektörde hizmet veren tam kapsamlı bir kuruluştur.
 
 

Lamine Parke'yi ne kadar üretiyoruz ?  


Yıllık Lamine Parke üretim kapasitemiz  750.000 m² olup, fabrikamız bu miktarı gerektiğinde 1.500.000 m² artırabilecek şekilde yapılandırılmıştır. 
 


Lamine Parke'yi nasıl üretiyoruz ?


Tüm "Dempar Cilalı Ahşap Lamine Parkelerin" taşıyıcı alt tabakasında, lamine parke için özel olarak imal edilen yüksek kalitede, suya ve neme dayanıklı, sert Rus Birch ağacından imal edilen kontrplak kullanılmıştır. Dempar Lamine Parke  fabrikası olarak en son teknoloji makine hatları, özenle seçilmiş, üstün kalitede hammaddesi,  yüksek üretim kapasitesi ve konusunda uzman yetişmiş personeli  ile size hizmet vermekten gurur duyarız.
 
 

Lamine Parke’de hangi ağaçları kullanıyoruz ?

 

Tesisimizde üst tabaka olarak başta Amerikan Meşesi ve Amerikan Cevizi olmak üzere Afrika kökenli tropikal ağaçlar ve dünyada parke için yetiştirilen çeşitli kalitede ağaçlar kullanılmaktadır. Bu ağaçları ; Meşe, Ceviz, Iroko, Sapelli, Bubinga, Kayın, Dişbudak, Birch ve Akçaağaç olarak sıralayabiliriz.
 
 

Lamine Parke sınıfları ve üretimi kaça ayrılır ?

 

Lamine Parkelerimizi tek parça (Plank), XL tek parça (Plank XL), Macar Kesim (Chevron), Balık sırtı (Herringbone), Marküteri (Marquetry) , iki parçalı (2 Strip), üç parça (3 strip),  “Özel renklendirilmiş parkeler” grupları altına üretmekteyiz.
 
Ürünlerimiz, sınıflandırılarak pazara sunulmaktadır. Tek parça ürünler kendi içinde yüzey görünümü karekteristik  özellikleri ve müşteriye sunulmuş opsiyonlara göre sınıflara ayrılmaktadır. Her sınıf ürün aynı hatlarda, aynı malzeme ve kalite standartları ile üretilmiştir. Sınıfı belirleyici unsurlar ağacın görünüş karakteristiğine göre değişmektedir.
 
 

Ürettiğimiz lamine parkenin teknik özellikleri nedir ?

 


Parkelerimizin kalınlığı  Plank, Marküteri ve Macar Kesim (Chevron-Herringbone) üretimde 16 mm, 3 Strip üretimde 12 mm’dir. 16 mm ürünlerimizde üst tabaka 4 mm masif ağaçtan oluşmaktadır. 12 mm ürünlerimizde ise üst tabaka 3 mm'dir. Yüzeylerimizde 6 kat özel UV Lazer cila kullanıllmaktadır. Mat Cila ve Yağlı Cila olmak üzere alternatif yüzey uygulamalarımız da bulunmaktadır.

Plank, Marküteri ve Macar Kesim (Chevron-Herringbone) üretimimiz için alt taşıyıcı konstrüksiyonda 12 mm Birch ağacından suya ve neme dayanıklı parke için özel olarak üretilmiş kontrplak kullanmaktayız. 3 Strip parkelerin alt taşıyıcı konstrüksiyonunda 9 mm Birch ağacından suya ve neme dayanıklı parke için özel olarak üretilmiş kontrplak kullanmaktayız. Lamine Parke’de yüzey sonlandırma nedir ?

 

Lamine parkelerin imalatı sonrasında son yüzeyinin elde edilmesi için değişik alternatifler söz konusudur. Bunlar ;

  • Cilalı
  • Yağlı
  • Zero Matt
  • Fırçalı Yağlı
  • Derzli
  • Renklendirilmiş

 

Tüm üretim proseslerimizde, %0 kimyasal içerikli yağlar, renklendirici pigmentler ve yüzey sonlandırıcılar kullanılmaktadır. 

 

 

Lamine Parke seçiminde nelere dikkat etmeliyiz ?

 

Lamine Parke seçiminde dikkat edilecek hususlar için YAZIMIZI inceleyebilirsiniz.

Sizin için en güncel konular ve sorular üzerinden hazırladığımız yazılarımız sayesinde kafanızdaki bütün soruların cevabını bulabileceksiniz.

Blog Sayfalarımızı takip etmeyi unutmayın. Blog sayfasımıza ulaşmak için TIKLAYINIZ

 

 

 

 

 

 

 Lamine Parke Kalite Belgelerimiz 

 

 

 

Etiketler: lamine parke, ahşap parke, doğal parke, lamine parke fabrikası, lamine parke üretimi
Eylül 20, 2020
Listeye dön