Lamine Parke seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlar (1)

Lamine Parke seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlar (1)

Lamine parke seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlar (1)

 

Bu serimizin ilk yazısı ile sizlere Lamine Parke alım sürecinizi nasıl yönetebileceğinizi ve beğendiğiniz ağaç ile evinizin dekorasyonu arasında nasıl bir uyum sağlayabileceğinizin ipuçları paylaşmak istiyoruz.

 

Öyleyse başlayalım....

 

Evinizi tadilata almak büyük bir karar gerektirir.

 

Evinizi yeniden dekore ediyor da olsanız, yeni almış ve mevcut zeminler hoşunuza gitmediği için değiştirmek istiyor da olsanız veya yeni evinize ilk kez parke uygulatmak istiyor da olsanız yolunuz mutkala bir Lamine Parke Showroom'u ile kesişecektir.   

 

Lamine Parke'nizi seçerken dikkat edilecek önemli noktalar

Araştırmalarınız boyunca en sık duyacağınız ve size yöneltilecek sorulardan biri "hangi rengi tercih edersiniz" diye olacaktır. Oysaki renk sadece tek başına sizin seçiminizi etkileyecek bir parametre olmamalı. Bir çok seçenek arasında seçim yaparken kendinize sormanız gereken şu soruları da göz önünde bulundurmalısınız ;

 

 • Kullanacağım ağaç ısıtma sistemim ile uyumlu mu ?
 • Parke yüzeyini nasıl tercih etmeliyim ?
 • Tercih ettiğim ağacın mobilyalarım, duvar rengim, ıslak zeminlerim ile olan uyumu nasıl olacak ?
 • Ağacın sertlik brinel değeri nedir ?
 • Kaç katmandan oluşan bir parke tercih ediyorum ?
 • Sert ağaçlar mı yumuşak ağaçlar mı tercih etmeliyim ?
 • Uygulamamı nasıl yaptırmalıyım ? Yüzer sistem mi olmalı, yapıştırma sistem mi olmalı ?
 • İthal bir ürün mü tercih edeceğim yoksa aynı kalitede bir yerli üretim mi tercih edeceğim?
 • Bütçem ne kadar ?
 • Parke'nin beraberinde kullanılan süpürgelik, mantar, tutkal gibi yardımcı malzemeler ne kadar sağlıklı ?
 • ....

 

 

Lamine Parke ve renklendirme

Renklendirilmiş ağaçların hepsinin meşe olduğunu en baştan söyleyebiliriz. Bu renklendirme sayesinde moda renkler tercih edilebilmektedir. Ancak bir kaç yıl sonra bu renklerin modası geçince veya bu renk artık sizin mobilyalarınız ile uyum sağlamadığı zaman, ağacın kalan ömrü boyunca bu renk ile yaşamak zorunda kalabiliyorsunuz. Tam burada bir ağacın ömrünün ev ortamlarında 50-60 yıldan fazla olabileceği bilgisini aktarmış olalım. Tabii ki bu sorunun da çözümü var. Ancak bu çözüm hem pahalı hem de evinizin mevcut düzenini ciddi bir şekilde bozabilecek bir çözüm. Ama imkansız değil...

 

Tercihiniz ne olursa olsun, lamine parke tercih sürecinizde sizlerin her zaman yanınızda olacak bir firma seçmeye özen göstermelisiniz. 

 

Seçim sürecinden evde yapılacak keşfe, ölçü alınmasından doğru parke uygulamasının seçimine, sevkiyatından taşınmasına, uygulanmasından parkenin kullanımına kadar geçen tüm süreçlerde yanınızda olacak doğru bir firma bulunması hayati önem taşır. 

 

Size ürünü satmak isteyen değil, ürünü sizin seçtiğiniz bir firma ile çalışmak hem sizi rahatlatacak hem de parkenin ekonomik ömrü boyunca size sahip çıkacak bir firma kazandıracaktır. 

 

Tercihlerinizden biri de firmanın bulunduğunuz yere yakınlığı olabileceği gibi, size vereceği hizmetleri kiminle beraber verdiği de önemlidir. 

 

Lamine Parke seçiminde doğru firma seçimi

Doğru partnerler ile yapılmış bir uygulama, size sorunsuz ve uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz bir parkeye sahip olmanızı sağlayacaktır. 

    

Eğer özetlersek ; lamine parke tercihinizi yaparken profesyonel bir showroom ile görüşmeli, önceden belirlenmiş tercihlerinizi firmanın sağladığı hizmetler ile karşılaştırmalı, sizinle tüm süreçler boyunca yanınızda olacak ve yardımcı olacak bir firma seçmelisiniz.

 

Bir sonraki yazımızda lamine parke seçiminde kilit öneme sahip bazı teknik bilgilerden bahsedeceğiz.

 

Yeni yazımız için Dempar Parquet blog sayfamızı ara ara ziyaret edip, kontrol etmeyi ihmal etmeyin.

Tüm Yazılar için TIKLAYINIZ

 

Sağlıklı, güzel ve mutlu günler dileriz

 

 

 

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız :

 

 

 

Etiketler: lamine parke, dikkat edilecek hususlar, satınalma
Eylül 15, 2020
Listeye dön